Hírek

Népszerű cikkek

Halottainkra emlékezünk

2017. november 1., szerda 07:00

A november elsején tartandó mindenszentek ünnepét a 4. században még a pünkösd utáni első vasárnap tartották, majd a VIII. században helyeződött át november elsejére. Jámbor Lajos frank uralkodó, Nagy Károly fia és a Frank Birodalom nagy hatalmú császára 835 -ben a pápa engedélyével "hivatalos" egyházi ünneppé nyilvánította az alkalmat. Innentől fokozatosan szokássá vált ezen a napon az üdvözült lelkekről való megemlékezés.

A november másodikára eső "halottak napja" története 998-ra nyúlik vissza, amikor az akkoriban nagy hírű cluny apátságban Szent Odiló főapát bevezette a halottakról való megemlékezés szokását. Eleinte a bencés rendházak ülték az ünnepet, majd a XIV. századtól az egész katolikus anyaszentegyház átvette.

Ekkor az elmúlás napját ünnepeljük. Egy virágcsokor, egy koszorú és egy a mécses jelképezi, hogy a halottaink emlékét szeretettel őrizzük. Egy-egy pillanatra végiggondolja mindenki a szerettei sírjánál az elmúlás fájdalmát. Ez a bensőséges pillanat a meghittségé, a csendé, a tiszteleté és az emlékezésé.

május

22 Quiz night

  • Időpont: péntek 18:00
  • Helyszín: Várgesztes, Faluház

25 Májfadöntés

  • Időpont: hétfő 17:00
  • Helyszín: Várgesztes, Faluház parkolója

28 Gyereknap

  • Időpont: csütörtök 15:00
  • Helyszín: Várgesztes, Faluház

Gázellátás

2026. május 13., szerda 12:12

Június 15-én 6 órától 17-én 6 óráig Várgesztes TELJES TERÜLETÉN SZÜNETEL.

Bővebben

Fogászat

2026. május 7., csütörtök 07:06

Május 28-án és 29-én változik a rendelési idő.

Bővebben

Régi sóderbánya

2026. április 27., hétfő 11:54

A Vérteserdő Zrt. megkezdte az illegális hulladéklerakó felszámolását.

Bővebben

Címünk

Vértessomlói Közös Önkormányzati Hivatal
2824 Várgesztes, Arany János utca 47.

Elérhetőségeink

Ügyfélfogadás

  • Hétfő: 13 - 16 óráig
  • Kedd: 8 - 12 óráig
  • Csütörtök: 8 - 12 óráig

Legnépszerűbb cikkek